Orchestr

Tomáš Brožek – vlídný člověk, dokonale hráčským umem vybavený, přesný a spolehlivý hráč, obětavý kolega, který spolu s Honzikem Jakubcem a Péťou Binderem vytváří tikot a styl naši hry. Vyhledávaný studiový i pódiový hráč, otec tří děti. Je to zrozenec ve znamení Panny, co víc si přát?

Pavel Plánka – Blíženců král, s bystrou hlavou a neuvěřitelně mrštnou rychlostí inteligentně komunikovat, k popukání pobavit a rafinovaně koketovat. Legenda mezi českými perkusisty, excelentní hráč s láskou ke všemu krásnému a kvalitnímu. V jeho tajemném kufru je všechno

na co lze hrát a na všechno s přehledem umí. Na tympány ho ale musíte slyšet!

Absolvoval Státní konzervatoř v Praze ve třídě profesora Miloše Veselého.

Perkusista velmi širokého žánrového záběru spolupracuje jak s jazzovými kapelami,

tak v doprovodných kapelách největších tuzemských hvězd populární hudby.

Peter Binder – legenda české hudební scény, vynikající kytarista napříč žánry s úžasným harmonicko- melodickým přehledem, který je duší každé hudby, na které se podílí. Usměvavý génius a moudrý guru, to zrozenci ve znamení Raka bývají.

Martin Kumžák – ten co píše noty, miluje své kolegy na podiu i mimo něj, přísným okem sleduje svět kolem a občas dá svou hrou na piano nahlédnout do svého hradbami středověkými obehnaného nitra. Co jiného byste od Kozoroha čekali?

Vystudoval Konzervatoř J. Ježka, na Státní konzervatoři v Praze pokračoval ve studiu skladby a svou učednickou dobu završil na Berklee College of Music v americkém Bostonu. Aranžoval a dirigoval muzikály West Side Story, Hair a Rusalka. Společně s Jankem Ledeckým vytvořil muzikály Hamlet a Galileo. Složil hudbu k česko-americkému filmu Manor, v Národním divadle složil hudbu mimo jiné pro dvě hry režírované Janem Kačerem – Peer Gynt a Hrdina Západu. Dlouhodobě spolupracuje s Jankem Ledeckým, Danielem Hůlkou, Hanou Křížkovou a Kontrabandem Milana Svobody.


V roce 2000 dirigoval v pařížské Bercy projekt Excalibur francouzského skladatele Alana Simona. Státní opera Praha v roce 2002 uvedla jeho operní debut Božská komedie na libreto Lubomíra Holzera.


Věnuje se kompozici současné vážné hudby – svoji suitu pro housle, violoncello a klavír ve Španělském sále Pražského hradu uvedl v roce 2002. O dva roky později aranžoval a dirigoval koncertní projekt LUCIE a FOK.


Je vyhledávaným aranžérem a hráčem na klávesové nástroje.

Martin Lehký – Pan basista, excelentní hráč všech stylů odchovaný bigbandy i kluby, kamarádský kolega ctící pravdu a spravedlnost a milovník dobrého piva, kterého ženy nepřestávají obdivovat. Střelec jak má být a o autech ví všechno…

Vlastimil Bičík – jediný akademik mezi námi, vysokoškolsky studovaný varhaník, jehož improvizace berou dech. U nás hraje na klávesy, čímž vytváří krásné plochy a background, nad kterým je tak snadné se vznášet, však je to dárek od zrozence ve znamení Vodnáře. Je- li potřeba klasicky laděné hry, je to Vlastíkova parketa. Profesor pražské Konzervatoře je obdařen i znamenitým kulinářským umem.

Martin Plachý – nejvyhledávanější leader dechové sekce, koncerty a studiem zkušený, jazzem vyhraný, spoluprací s věhlasnými zahraničními umělci prověřený a stále na sobě pracující saxofonista, který svým zabijáckým příkladem a moudrou kolegialitou strhává ostatní k fantastickým hráčským výkonům. Však je to také zrozenec ve znamení Býka.

Tomáš Křemenák –  neobyčejně vnímavý člověk klidného úsudku, saxofonista citlivých sól, flétnista laskavého tónu a harmonikář jak z filmu o pražském podsvětí, milovník pravdy říčních toků, který svým chytrým humorem dodává lesk nejen nám, ale i většině českých big bandů. Profesionální otec a bystrý pozorovatel s duší hlubokou, jako oceán je zrozencem ve znamení Vah.

Jan Šatra – pro okolní svět obávaný šatrajan, pro nás usměvavý Honzík se sklonem milovat život do vyčerpání. Excelentní trombonista známý snad všem pražským divákům jakéhokoliv hudebního stylu,jehož pódiové kreace vykouzlí milý úsměv každému a každé. Všestranný hráč a milovník žen, však je také zrozen ve znamení Lva.

Miroslav Surka – hvízdač a legendární český leader, prošlý všemi žánry od big bandu po rodnou moravskou dechovku. Milovník řízné sekce, jemnocitný kolega a chlapácky bujarý frontman, skvělý fergusonovský hráč s jasným zvukem a klidnou povahou..Však je také zrozen ve znamení Ryb.

Radek Němec – trumpetista lahodného tónu, vášnivých sól a vycizelovaného umu hrát v sekci je známý snad ze všech myslitelných pražských orchestrů včetně sféry symfonické. Kamarád

s ostrým hledím a nekompromisními názory, který z hlubiny svých zkušenosti dává profesionalitě nový rozměr. Však jak je zrozen ve znamení Ryb.

Dasha – naše mladá star, která svým neuvěřitelným hlasem a velice uvěřitelným projevem dodává každému našemu vystoupení šarm jiných, lepších a citlivějších světů. Neskonale pracovitá, skromná umělkyně, vlídná hostitelka, pozorná přítelkyně a veselá společnice pomalu ale s jistotou stoupá po žebříku slávy nikterak zasažena sloganem o polní trávě. Její hluboká duše dává pojmu zpěv rozměr všeobjímajícího citu, něhy a rozvlněných emocí, umně skrytých za dokonalou krásou princezny ze Sáby. Inu zrozenec ve znamení Raka.Vlastním jménem Dagmar Sobková, se narodila 27. června 1981 ve znamení Raka. Má pět sourozenců a s rodiči vyrůstala ve Štípě nedaleko Zlína.


Jelikož je tatínek také muzikantem (trumpetistou), už jako malá hrála na housle, ale zpěv nakonec zvítězil a protože ji klasická hudba hodně bavila, napodobovala dokonce i operní zpěváky. Nakonec, ale přeci jen zabrousila k popu …

Začínala v dětském sboru Filharmonie Bohuslava Martinů a se swingovou kapelou Big Band Zlín.

V roce 1995 vyhrála v pořadu Mini Max soutěž Talentárium a o rok později se stala vítězkou soutěžního festivalu pro mladé zpěváky Zlíntalent, který jí otevřel cestu nejen ke zpívání, ale také k vydání jejího, zatím jediného, debutového CD „… Do peřin“. Díky této soutěži její další kroky zamířily do Prahy do agentury Krach k Jiřímu Kornovi.

Přestože zpěvačkou být původně nechtěla a měla naplánováno, že bude studovat jazyky

a dokonce úspěšně složila zkoušky na střední hotelovou školu v Rakousku, na poslední chvíli zkusila přijímací zkoušky na pražskou konzervatoř – a vyšlo to!

Díky své profesorce zpěvu Lídě Nopové, dostala Dasha nabídku začít zpívat jako vokalistka

s Karlem Gottem, se kterým v roce 1998 absolvovala německé turné. Již po prvních koncertech Karel věděl, že nepůjde pouze o záskok za vypadlou sboristku, ale o trvalou spolupráci. Už v té době o Dashe prohlásil, že je talent, který se rodí jednou za sto let. Tímto se stala stálým členem jeho orchestru, účastnila se koncertů jak v České republice, tak i Německu, Moskvě

a dokonce i v prestižní Carnegie Hall v New Yorku a jejich spolupráce trvá dodnes.

Jako vokalistka poté začala spolupracovat i s Helenou Vondráčkovou.


Řadí se také mezi nejobsazovanější muzikálové zpěvačky a herečky, i když dříve v muzikálech nechtěla vůbec účinkovat. Již ve svých sedmnácti letech dostala roli Ofélie v muzikálu Janka Ledeckého Hamlet, ve kterém získala i první herecké zkušenosti. Poté na řadu přišla pohádková Popelka ve stejnojmenném muzikálu, Mia v Galileovi, Mariana v opeře Martina Kumžáka Božská komedie. V roce 2005 odjela díky získanému stipendiu studovat zpěv na prestižní školu Berklee Collage of Music v americkém Bostonu, kterou ale kvůli pracovním nabídkám přerušila. Jednou z těchto pracovních nabídek byla i role židovské dívky Rebeky v muzikálu Karla Svobody Golem. V Divadle Broadway se zanedlouho objevila jako nezkrotná Angelika a tajemná Mona Lisa.

V současnosti působí zejména na scéně Hudebního divadla Karlín. Obdivuhodným způsobem zde ztvárnila hned dvě protikladné ženské postavy v díle Franka Wildhorna – ohnivou Carmen (v alternaci s Lucií Bílou) a nesmělou Katarinu.

Za roli Máří Magdalény v muzikálu Jesus Christ Superstar se stala držitelkou Ceny Thálie za rok 2010. A od září 2011 se zde také představuje coby Georgia Hendricks v hudební komedii Vražda za oponou a na září 2012 je naplánována česká premiéra světového muzikálu autorů Eltona Johna a Tima Rice AIDA, kde Dasha ztvární titulní roli.

Dashu můžete také vidět v plzeňském Velkém divadle, kde hostuje v české premiéře muzikálového představení Monty Python´s SPAMALOT jako Jezerní dáma.


Vystupuje také jako sólistka s kapelami Moondance Orchestra a Pájky Pájk, vedených hudebníkem Martinem Kumžákem. Jejich repertoár se skládá především z latinskoamerické, funky, soul a R´n´B hudby a jako hudební doprovod byli k vidění v pořadech Stardance … když hvězdy tančí, Bailando, Duety … když hvězdy zpívají nebo Robin Hood – Cesta ke slávě.


Od ledna 2012 můžeme Dashu slyšet coby spolumoderátorku pořadu Klub Evergreen, který uvádí společně s Janem Smigmatorem a který je vysílán každou sobotu po 12. hodině na Dvojce Českého rozhlasu.


Dasha je jednou z nejnadanějších zpěvaček u nás, miluje levanduli a středomořskou kuchyni,

je sběratelkou receptů a baterky dobíjí zásadně spánkem.

Naďa Wepperová – paní profesorka pražské Konzervatoře s dívčím úsměvem, rafinovaným projevem nespoutané slečny, zkušenostmi vyzrálé madam a témbrem plným emocí mimo tento svět je strážkyní profesionality, matkou nadšení a spravedlivou obhájkyní všeho co děláme. Její zpěv je hlasem přehlubokého nitra, tak jak to u zrozenců ve znamení Vah má být.

Dušan Kollár – zpěvák neuchopitelného barytonového témbru, který svým galantním zjevem, mile klukovským projevem a obrovským hudebním přehledem přináší na podium sen o ušlechtilosti časů minulých, o sounáležitosti času současného a o nespoutanosti bez hranic časů budoucích. Tento zrozenec ve znamení Blíženců dotváří svým umem pohádkový zázrak který je mottem písně We are family.

Michal Cerman – slavná tvář české rockové scény, zpěvák jenž svým frontmanským drivem strhává diváky nejrůznějších pražských formaci už drahně let. S námi zpívá i lyrické až kantilénové melodie, při nichž mu jeho mužný vzhled a travoltovský úsměv rozhodně nebrání zvolat: Let me entertain you. Zrozenec ve znamení Vah – umělec s hlubokým smyslem pro spravedlnost a krásy světů neznámých.

Martin Valášek – zvukař bez jehož umu, spolehlivosti, citu a kamarádství by naše hraní bylo k ničemu. Vytváří mistrovský zvuk každé písně, a že hrajeme opravdu rozmanitý repertoár… Svým klidným úsměvem je oporou pro rozervané umělce. Je neustále up to date a přitom tak roztomile staromódní. Inu zrozenec ve znamení Ryb.

Kontakty


Radka Froňková – nova Art s.r.o.

Ředitelka


Email: radka.fronkova@novaart.cz


Telefon: +420 603 467 611

Martin Valášek

Mistr zvuku


Email: info@valasek-sound.cz


Telefon: +420 608 333 173

Pavel Plánka

Ostatní


Email: pavelplanka@seznam.cz


Telefon: +420 602 365 444

Moondance Orchestra © 2017-2019. Všechna práva vyhrazena